Mama ma czas na książkę – Moje lektury obowiązkowe

Mama…
to też człowiek.
też ma uczucia.
też chce się rozwijać.
ma do tego prawo.
o sobie zapomina.

Niestety wiele z nas kobiet zapomina również o swoim kawałku szczęścia na ziemi. Wiele z nas – mam – poświęca całą siebie dla domu i rodziny. Dba o dzieci, o męża, o ugotowany obiad i wyprane skarpetki i majtki. Zapomina o sobie. Odstawia na boczny tor swoje plany i marzenia, swoje ambicje i cele. A przecież szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. A wieczory spędzane z książką to dla wielu z nas chwila relaksu, odpoczynku. Szansa na zdobycie nowych kompetencji, umiejętności, poszerzenie wiedzy.

Zapraszam was dziś do zajrzenia w moją biblioteczkę. Książki, które przeczytałam i polecam. Książki, które wniosły coś w moje myślenie.

Zmień myślenie o kasie:

 1. Pozycje na temat pieniędzy to oczywiście Robert oraz Kim Kiyosaki. Robert Kiyosaki opisuje wszystkie aspekty od strony technicznej na temat pieniędzy i zarządzania nimi. „Bogaty Ojciec Biedny Ojciec” oraz „Kwadrant przepływu pieniędzy”, Kim natomiast pokazuje kobiece podejście, które motywuje kobiety do przejęcia inicjatywy nad własnymi finansami. „Bogata Kobieta” a także „Czas na atak” Polecam dla każdej kobiety, która wątpi w swoje zdolności do obrotem pieniędzy. Wystarczy spróbować.
 2. Z pewnością wielu paniom przypadną do gustu „poradniki na obcasach”. To cała seria poradników dla kobiet. Na bardzo różne tematy. Dla mnie przydatne okazały się pieniądze i własna firma dla Pań. Drobne porady przydatne na początek. Pisane z doświadczenia kobiet.
 3. Polska Wersja o opowiadająca o kobiecych zarobkach „Sprzedawaj jak kobieta, zarabiaj jak mężczyzna” napisana przez Ewę Annę Swat. Mężczyźni mają podobno lepsze wyniki sprzedażowe. O tym jak wykorzystać ich triki do swoich kobiecych metod sprzedaży przeczytacie właśnie w tej pozycji.

Ogarnij siebie i swoje otoczenie:

 1. Poradniki pisane przez blogerki i vlogerki, czyli władczynie Internetu.
  a) O zarządzaniu czasem pisze w swojej książce „Jak zostać Panią Swojego czasu” Ola Budzyńska
  b) Prowadzenie firmy to dział Izabeli Makosz w książce „Gra o Biznes”,
  c) Natomiast Joanna Ceplin w książce „Uwierz w swoją markę online” podpowiada jak ogarnąć Social Media i wypromować swoją własną markę.

Uwierz we własne możliwości:

 1. Motywuje kobiety do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. Charyzmatyczna i porywająca do działania tłumy. Kobieta petarda. Uwielbiana przez wszystkie kobiety i podglądana przez mężczyzn. Kamila Rowińska to punkt numer jeden w drodze do pewności siebie. Jako obowiązkowe lektury z Jej ogromnej biblioteczki uznaję oczywiście książki „Kobieta Niezależna” oraz „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”, której właśnie wyszło nowe wydanie.
 2. Chociaż mężczyzna to tak jak Robert Kiyosaki potrafi porwać do działania również kobiety, a może nawet głównie kobiety. Facet z piekła rodem, niezwykle doświadczony, Odważny i zmotywowany do działania. Michał Wawrzyniak vel „Kołcz Majk”. Jego trylogia to legenda. Ja za sobą mam już „Guru KULTU…ry” oraz „Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem”
 3. Na koniec książki, po które sięgnęłam, gdy w życiu sięgnęłam dnia. Po śmierci J. nie potrafiłam znaleźć swojego miejsca. Dagmara Skalska, również pochowała męża. Potrafiła przekazać, co czuła, i jak poradziła sobie z tym koszmarnym okresem. Jak zacząć być „Pozytywną Egoistką”. Projekt, którzy rozpoczęli we dwoje, a Ona kontynuuje Go po dziś dzień. Książki te bardzo mi pomogły mentalnie i dzięki nim, odzyskałam wiarę w lepsze jutro.

Co dalej dla mamy, która ma czas na książki ?

W szkole nie koniecznie lubiłam czytać książki. Chyba jedna jedyna lektura, jaka przez wszystkie lata mnie wciągnęła to „Ania z Zielonego Wzgórza”. Do książek usiadłam, gdy zaczęłam dojrzewać mentalnie. Kiedy musiałam wziąć odpowiedzialność za to, że jestem dorosła. Pierwsza pozycją, po jaką sięgnęłam była, Kim Kiyosaki „Bogata Kobieta”, od tamtej pory… Jakoś tak idzie…

Jako Mama 5 latki uwielbiam spędzać wieczory z książką. Nie zawsze mam na nie czas i ochotę, ale kiedy tylko mogę staram się wykorzystywać czas na czytanie, a idąc do pracy słucham audiobooków. O tych opowiem innym razem. W kolejce do przeczytania czeka jeszcze chyba z milion książek i pewnie lista się nie skończy. Ja jednak cieszę się, że zawsze mam coś do czytania.

A Wasze ulubione, obowiązkowe pozycję ? Wolicie zapach papieru, czy lekkie czytniki e-booków ? A może już tylko audiobooki ? Pochwalcie się w komentarzach, po co sięgacie najczęściej.