Nie marnuj dnia przed zachodem słońca

Moje sposoby na udany dzień…

Nigdy nie marnuj dnia. Każdy poranek to możliwość poprawienia rzeczywistości. Udany dzień to taki, kiedy wieczorem, kładąc się spać odczuwasz satysfakcje z racji minionych godzin. Jak więc uśmiechnąć się do siebie na koniec dnia i powiedzieć sobie „To był udany dzień” ?

  1. Zacznij dzień od uśmiechu, pomyśl o budziku jak o szansy, i podziękuj Światu za to, że otrzymałaś ten dzień. Podnieś się z łóżka bez większego ociągania się.
  2. Funkcjonowanie w czasie zacznij od… przyjemności. Kawa, gorąca czekolada, pożywne, pyszne śniadanie. Doda Ci to energii i siły do działania,
  3. Jeśli nie planujesz wieczorem kolejnego dnia, to zacznij od wypisania 3 priorytetów na dzisiejszy dzień i od razu po zaplanowaniu zadań na dziś zabierz się do wykonania pierwszego puntu z listy, szybko zobaczysz efekty aktywnego i owocnego dnia.
  4. Pracuj w blokach czasowych, tematycznych w zależności od wielkości zadania, co 15 – 30 – 45 min rób 5 – 15 min przerwy w zależności od potrzeb. Przewietrz umysł, zaparz sobie świeżej herbaty, porozciągaj się… Tak by Twój organizm, kręgosłup i umysł mogli odpocząć…
  5. Znajdź czas dla siebie… Pasja, odpoczynek, dobra zabawa. Zrób coś dla siebie, ciesz się życiem i poczuj, że żyjesz…

Tych kilka prostych punktów pomaga mi odczuwać, chociaż odrobinę satysfakcji i motywacji na kolejny dzień.

Kiedy jednak trafia się dzień, gdy wszystko idzie źle i zupełnie sobie nie radzę z niczym, pozwalam sobie na odpoczynek, więcej czasu pozostawiam na regenerację sił, i daje sobie przestrzeń na przyswojenie sobie problemu, pomaga mi to znaleźć najlepsze rozwiązanie. Decyzje podejmowane we wzburzonych emocjach nie zawsze mogą być dla nas dobre. Jeżeli tylko sytuacja nie wymaga żadnej natychmiastowej reakcji to uważam ze warto nabrać dystansu i podejść do tematu na spokojnie.

Pamiętaj również, że każdy ma dobre i złe dni, że zawsze po burzy jest słońce, i że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, jeżeli tylko codziennie będziesz dbać o to, aby każdego dnia na Twojej twarzy gościł uśmiech, szczery i pełny. Pozytywne nastawienie to podstawa, recepta na udany dzień.