Sposoby na Smuteczki

Dopadły Cię smuteczki ? Wszyscy w koło mają powody do radości a Ty masz chandrę ? Czujesz się kiepsko, źle, smutna, zdołowana ? Nie widzisz powodów do radości, bo nic Ci nie wychodzi ? Moja rada… Zwolnij. Zatrzymaj się. Wrzuć wsteczny bieg. Odetchnij. A żeby poprawić sobie humor poznaj moje…

Top 5 na… Smuteczki.

Kawa z czekoladą.
Może być na każdy sposób. Jaki tylko lubisz. Może to być kawa z dodatkiem gorącej czekolady i mlekiem. Może to być czarna mocna aromatyczna kawa i tabliczka czekolady na osłodę życia. Może to być biała czekolada i kawa z mlekiem. Lub na odwrót. Może być najpierw kawa potem gorąca czekolada. Możliwości jest tyle ile Ty znajdziesz w głowie pomysłów. Ważne, że Kakao zawiera fenyloetyloaminę, która reguluje produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia.

Komedia romantyczna.
Jestem miłośniczką Polskich filmów i seriali, (co nie znaczy, że zagranicznych nie oglądam), ale polskie komedie romantyczne są dla mnie najlepszym lekarstwem na zdołowany wieczór po zmarnowanym dniu.

Muzyka.
Energiczna, pobudzająca do życia, z pozytywnym przekazem, dawką humoru.

Odpoczynek.
To jest to, co nasz organizm zazwyczaj najbardziej potrzebuje w chwilach stresu, smutku itd. Taka kąpiel pozwala wyciszać zmysły, uspokajać organizm, oczyszczać myśli, odprężyć się, rozluźnić napięte mięśnie. Mnóstwo pozytywnego wpływu na nasz organizm. Krótki sen pozwala zregenerować siły. Leżakowanie daje odpoczynek naszym mięśniom.

Babskie przyjemności.
Czyli wszystko to, co kobiety uwielbiają robić. Pamiętaj tylko by zakupy nie były duże, drogie, i nie ciuchowe. Zazwyczaj w chwili desperacji kupujemy coś pod wpływem impulsu a potem jesteśmy jeszcze bardziej złe, gdy nam przechodzi, bo okazuję się, że zakup kompletnie nietrafiony. Kup sobie nowy błyszczyk, książkę, klasyczne czarne szpilki (tego nigdy za wiele), prosty biały T-shirt (zawsze się przydaje).

Dzięki tym pięciu małym rzeczom potrafię poprawić sobie popsuty humor. I często wystarczy tylko jedna a nie od razu wszystkie na raz. A Ty, jakie masz sposoby na chandrę ?