Świąteczne życzenia – 2017r.

Czas Świąt to bardzo szczególny czas dla wielu z nas. To czas na Świąteczne Życzenia.

Z roku na rok mam wrażenie, że coraz bardziej zapominamy o tym, co tak naprawdę jest ważne w tym szczególnym dniu. Co rok gonitwa za doskonałością zmusza nas przygotowywać coraz strojniejsze dekoracje, smaczniejsze i piękniej podane potrawy i oczywiście droższe i większe prezenty. Dla mnie jednak ten rok jest mega szczególny.

Jak co roku ja też cały grudzień poświęcałam na idealnym wysprzątaniu mieszkania, na znalezieniu jak najbardziej kreatywnych, nietuzinkowych prezentów i pieczeniu coraz większych i smaczniejszych ciast, ciasteczek i pierniczków. Ten rok jednak dał mi do rozumienia, co jest dla mnie ważne nie tylko w tym szczególnym dniu, ale całym rokiem. Bo najważniejszy jest drugi człowiek.

Kiedy piszę ten wpis mój aktualnie jeszcze narzeczony właśnie po tygodniu walki o życie, odzyskał przytomność. Wypadek samochodowy spowodował tak duże obrażenia, że lekarze nie rokowali dobrze. Widok mojego, na co dzień dużego i silnego mężczyzny w tak ciężkim stanie i świadomość, że za chwile może Go zabraknąć uświadomiły mi, że to ludzie i serce, jakie im okazujemy są najważniejsi.

 

Bo Świąteczne Życzenia mogą się spełniać.

To nie wielkość ani koszt prezentu, jakim obdarowujemy najbliższych jest tu najważniejszy. To serce i codzienna miłość, uśmiech i pomocna dłoń jest tym, czego nam potrzeba. Miłość to dar, którego dajemy coraz mniej, mimo, że tak dużo się o tym mówi, pisze, czyta, słucha i ogląda. Prasa, Internet czy telewizor bombardują nas tekstami „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”, a mimo to jeden drugiemu wcale nie jest przychylny. Ja w tym roku chcę odmienić swoje zachowanie. Nie kogoś. Nie zmuszać innych do miłości. Chcę po prostu od nowa nauczyć się tej szczerej, prawdziwej miłości. Moje Świąteczne Życzenia w tym roku nie są długą listą drogich gadżetów. Moja lista życzeń zawiera jeden punkt. Miłość. Poczuć i nauczyć się czystej szczerej miłości.

Oczywiście, ponieważ uwielbiam widok uśmiechniętych buziek ukochanych dzieciaków, więc prezenty jak najbardziej będą pod choinką i to te z listy życzeń moich ukochanych maluchów. Zjemy wspólną kolację wigilijną, a jeżeli Pan K. nie wróci do Wigilii ze szpitala, kilka godzin spędzimy również z nim. Choćby o samej wodzie. Ważne by ten wieczór, ten szczególny wieczór poświęcić sobie na wzajem. By dać sobie miłość, uśmiech i szczerze pobyć ze sobą.

Dziś, chociaż do Świąt jeszcze ok dwóch tygodni jestem najszczęśliwsza na świecie, bo mam, dla kogo żyć, mam, z kim żyć i mam wokół siebie życzliwych ludzi, których chce każdego dnia obdarzać dobrocią i szczerym uśmiechem. Chociaż XXI wiek zmusza nas do gonitwy za lepszym, warto czasem zwolnić i dostrzec to, co, na co dzień nie widoczne.

Niech wasze Świąteczne Życzenia w tym roku nie będą listą drogich materialnych prezentów. Niech na tej liście zagoszczą też ważne nie materialne uczucia i potrzeby bardziej wewnętrznego ducha – waszego serca.

Wesołych Świąt.