Wystawa Lego – 2017r./2018r.

Obudź w sobie uśpione wewnętrzne dziecko…

Każdy z nas ma w sobie dziecko. Warto je czasem nakarmić tym co lubi, a przecież każde uwielbia budować coś wielkiego z klocków. Puśćcie wodze fantazji i pozwólcie sobie wrócić do dziecięcych marzeń.

Na początek największy hit wystawy lego 2017/2018 czyli Gigantyczny BatMobil. Robi wrażenie. To trzeba przyznać.

Oraz oczywiście inni SuperBohaterowie: Spiderman, Kapitan Ameryka, IronMan, Thor. I oczywiście mój ulubieniec z dzieciństwa czyli Hulk

Bohaterowie Star Wars oraz wszystko co związane z filmem to zupełnie oddzielna sala utrzymana w fantastycznym filmowym klimacie.

Kolejna sala poświęcona była tematyce budowy ludzkiego ciała. Szkielet, serce, płuca, obieg krwi w organizmie. Zbudowane z klocków lego ułatwiało mojej 5latce zrozumieć w jaki sposób żyje każdy z nas.

Masa niesamowitych budowli w tym największy Kapitol zrobił na mnie duże wrażenie.

Nie zabrakło również bajkowych scenerii. Ja jestem fanką Smurfów, moje dziecko urzekła oczywiście Anna i Elsa z Frozen oraz Kucyki Ponny. Nie zabrakło również Muminków, Alladyna, Alicji z Krainy Czarów, Pięknej i Bestii, Myszki Miki, Małej Syrenki i… Stadionu z Harrego Pottera.

W skali 1:1 można było zobaczyć znane osobistości polskiego sportu tj: Grosicki, Radwańska czy Lewandowski.
Chopin, Bach, Kopernik również zaszczycili nas swoją obecnością.
Na koniec nie zabrakło możliwości rozwinięcia wyobraźni przez najmłodszych. Sekcja gdzie dzieciaki mogły pobudować sami z klocków lego oczywiście cieszyła się największym zainteresowaniem. My również spędziliśmy tam najwięcej czasu.