Żyć z pasją – Moje pasje

Bo żyć z pasja to żyć pełnią życia. Bo żyć z pasja to codziennie od nowa kolorować dzień. Bo żyć z pasją to rozświetlać słońcem polane serca. Bo żyć z pasja to wierzyć w lepsze jutro. Bo żyć z pasja to znaczy kochać życie.

Ajć… Trochę poetycko się zrobiło, ale czasem tak mam. Bo kiedy myślę o moich pasjach to czuje te sławetne motylki w brzuchu. Zawsze w moim życiu towarzyszyła mi pasja. Z roku na rok moje pasje zmieniały się, dorastały razem ze mną, ewoluowały, niektóre odpływały do krainy wspomnień, ale zawsze mojemu życiu towarzyszyła miłość.

Miłość do życia.

Nadal moje pasje się zmieniają, uwielbiam uczyć się nowych rzeczy. Czasem coś zupełnie mi nie pasuje (np. kompletnie nie umiem rysować, od dziecka byłam muzykiem nie plastykiem), czasem jednak próbując czegoś dowiaduję się nowych rzeczy o samej sobie, rozwijam swoje wewnętrzne ja, odkrywam nowe nieznane.

Spotykam na swojej drodze ludzi, którzy żyją z dnia na dzień. Zupełnie nie przywiązują wagi w zasadzie do niczego. Praca, zakupy, dom, sprzątanie, sen. I tak codziennie. Co roku urlop w tym samym ośrodku wypoczynkowym. Prezenty świąteczne jak by podobne do tych zeszło rocznych (a może nawet takie same), garderoba w kolorach czerni, szarości, beżu i bieli. Mieszkanie ciemne, smutne, zagracone.

Jeśli odnalazłaś siebie w tym opisie to znak, że przyszedł czas na zmiany. Najwyższa pora na zmianę. Banalne słowa o tym, ze nikt za Ciebie życia nie przeżyje to święta prawda. Pora na zorganizowanie swojego życia od nowa, z pasja. I nie mów ze jesteś za stara, za młoda, za głupia, masz kiepska prace, czy odwieczny brak kasy Cię przytłacza i nic nie możesz z tym zrobić. Kilka prostych czynności pomoże Ci pokochać życie i znaleźć w sobie miłość.

Warto żyć z pasją.

  1. Po pierwsze musisz chcieć. Musisz chcieć cos zmienić, poczuć wewnętrzna moc, futro z leniwca już dawno wyszło z mody. Czas wciągnąć na siebie wygodne buty i ruszyć w drogę.
  2. Stwórz na kartce listę marzeń, które chcesz zrealizować przed śmiercią. Bez względu na to ile masz lat, załóż z góry ze będziesz żyła powiedzmy 80 lat (no ja chce tyle dożyć, Ty możesz chcieć żyć dłużej lub krócej i umrzeć młodo), oblicz ile lat Ci zostało i zaplanuj jedno marzenie na każdy rok życia, który Cię czeka.
  3. Zamiast szukać wymówek znajdź sposobność. Pomysł, co konkretnie jest Ci potrzebne do spełnienia tego marzenia, i zaplanuj jak zdobyć potrzebne materiały.
  4. Internet to dobre źródło inspiracji, filtruj oczywiście znalezione informacje i przyswajaj tylko te właściwe, jeśli nie wiesz jak poszukaj kompana – matka, siostra, przyjaciółka, mąż, może ktoś z nich zarazi się Twoim optymizmem i dotrzyma Ci kroku. Jeśli nie masz takiej osoby w pobliżu, zapisz się do grupy osób podobnych do Ciebie na Facebooku czy innym forum.
  5. Zacznij próbować nowych rzeczy, ucz się, zrób kurs w Internecie, zapisz się na kurs stacjonarny, lub po prostu znajdź strony z poradami na tematy, które mogą Cię zainteresować, bo np. zawsze chciałaś nauczyć się szyć. Teraz jest ku temu okazja.
  6. Pamiętaj jeszcze że jest to proces, nic się z dnia na dzień samo nie zmieni, potrzeba czasu, chęci i wytrwałości. Samo się nic nie zrobi.

Trochę wspomnień.

W 2008 roku grałam na gitarze basowej i śpiewałam w rokowym zespole z przyjaciółmi. W 2009 mimo małego wzorstu byłam w drużynie koszykarskiej i skakałam w zwyż. W 2010 roku ćwiczyłam piłkę nożną.  W 2013 roku zostałam mamą, w 2014 roku zostałam blogerką. W 2015 roku otworzyłam swój sklep internetowy, jednak mi nie wypalił, ale się nie poddaje, nadal marze o czymś własnym. Od czerwca 2015 roku robię kursy z marketingu i dziedzin pokrewnych. Od marca 2016 roku, zakochałam się w aparacie i właśnie planuje zakup lepszego sprzętu. Moje życie to pasmo zmian i nowości, pełna paleta barw otacza mnie każdego dnia. Tak jak inni miewam dni w kolorach czarnych, ale uwielbiam też czerwień, róż, niebieski, zielony i żółty. Biel, beż i szarość również się czasem przydają.

Odważ się na pierwszy krok i odpowiedz na pytanie… Na jaki kolor pokolorujesz jutro swój dzień ?